Do nieszczęśliwych wydarzeń może dojść wszędzie - w trakcie wykonywania służbowych poleceń, jak i wakacyjnej podróży. W takich chwilach dużo osób zastanawia się nad tym jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku w pracy z PZU, czy też odszkodowanie po wypadku drogowym. Wyjaśnimy te kwestie w poniższym tekście.
Zanim przejdziemy do tego, jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy oraz jak ubiegać się o odszkodowanie w pracy, skupimy się na tym, kto tak właściwie może się o nie starać.
O odszkodowanie z PZU mogą ubiegać się osoby, które ucierpiały na skutek wypadku w pracy. Dotyczy to również poszkodowanych, którzy w trakcie zdarzenia:
Kto i kiedy może ubiegać się o odszkodowanie z OC? Osoby poszkodowane, które domagają się:
Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku w pracy lub po wypadku samochodowym? Gdzie w takich sytuacjach szukać pomocy? Oprócz adwokatów oraz radców prawnych można również zgłosić się do kancelarii odszkodowawczych. Podmioty te, oprócz wsparcia merytorycznego, pomagają też skompletować niezbędną dla sprawy dokumentację.
W przypadku wypadku drogowego zadośćuczynienie otrzymuje się z:
Wypadki się zdarzają i nieraz potrzeba wiele czasu, aby psychicznie uporać się z zaistniałą sytuacją. W tak ciężkich chwilach jak starać się o odszkodowanie po wypadku w pracy lub stłuczce samochodowej? Jest kilka czynności, które należy zrealizować w pierwszej kolejności. Poszkodowany powinien jak najszybciej:
Wyjaśniliśmy już, jakie kroki należy podjąć, by ubiegać się o odszkodowanie z PZU. W miarę możliwości należy zająć się tą kwestią jak najszybciej. Poszkodowany, w oparciu o art. 819 §1 k.c. o Przedawnieniu Roszczeń, powinien uporać się z tym w czasie nie dłuższym niż 3 lata - czas liczony jest od chwili doznania szkody.
W przypadku niekompletnej dokumentacji poszkodowany otrzyma informację o tym, że trzeba ją uzupełnić.
W przypadku OC sprawcy postępowanie wygląda bardzo podobnie. Jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku samochodowym? W pierwszej kolejności:
Jak dochodzić swoich praw w takich przypadkach? W każdej ze spraw brane są pod uwagę różne czynniki. Wysokość świadczeń może być ustalana:
Każda z tych opcji ma swoje plusy oraz minusy. Np. w przypadku ugody można liczyć na szybką wypłatę gotówki - niestety, wiąże się to często ze zrzeczeniem do wszelkich roszczeń z tytułu wypadku. Z takiej ugody bardzo trudno się wycofać w późniejszym czasie, co często skutkuje wejściem na drogę sądową. Aby uniknąć takich błędów - zwłaszcza w przypadku skomplikowanych spraw - warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii.
Opowiedzieliśmy już o tym, jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku w pracy z PZU, a także jakie należy podjąć kroki, by uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy. W jaki jednak sposób można stwierdzić, czy wysokość odszkodowania jest właściwa? Niestety, nie można tego samodzielnie określić, gdyż zajmują się tym specjaliści od dochodzenia odszkodowań. W takich przypadkach można jednak skorzystać ze wsparcia wymienionych wcześniej podmiotów (firmy odszkodowawcze, kancelarie, radcy prawni). Dzięki ich doświadczeniu nie trzeba przejmować się formalnościami, czy też niekomfortowymi negocjacjami.
Jako kancelaria dokładnie wiemy, jak zgłosić odszkodowanie po wypadku, jakie dokumenty powinny być skompletowane, a także jakie rozwiązania są najkorzystniejsze dla każdej ze spraw. Nasz adwokat Lublin do każdego z klientów podchodzi w sposób indywidualny, dostosowując działania do jego potrzeb. Oferta kancelarii dostępna jest na stronie.
Aktualności / BLOG
Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Aktualności
Jesteśmy najlepsi
Created with WebWaveCMS
Copyright by Law & Order