Copyright by Law & Order

Created with WebWaveCMS

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

25 stycznia 2023
Wiele osób się zastanawia, czy można nie przyjąć mandatu. W rzeczywistości jednak gdy dochodzi
23 grudnia 2022
Coraz więcej polskich pracowników ma świadomość dotyczącą zjawiska mobbingu. Nie każdy jest jednak gotów,

 

Zadzwoń do nas:

81 532 16 23

608 59 33 55

Kancelaria Adwokacka Lublin

Adwokat

Adam Załęski

tel: 608 59 33 55

tel: 81 532 16 23

Separacja Lublin

Podobnie jak rozwód, tak samo separacja wiąże się z dużym stresem dla każdej ze stron konfliktu małżeńskiego. Decydują się na nią pary, które chcą zmienić coś w swoim życiu, jednak z różnych przyczyn (rodzinnych, religijnych, uczuciowych) nie są one gotowe rozpocząć procesu rozwodowego. Nasza kancelaria adwokacka w Lublinie oferuje usługi adwokata od separacji, który do każdej sprawy podejdzie w sposób indywidualny, zapewniając na każdym etapie współpracy merytoryczne wsparcie oraz komfort klientowi.

 

 

Zakres działań adwokata od separacji 

 

Separacja to nic innego jak prawne uregulowanie kwestii związanych z rozłączeniem małżonków. Często poprzedza ona rozwód, jednak podczas jej trwania obie ze stron mogą dać sobie również czas na pogodzenie się. Reprezentujący naszą kancelarię adwokat od spraw separacji zajmie się dla Państwa:

 

  • sporządzeniem niezbędnych pism oraz dokumentów,

  • złożeniem wniosku w sądzie,

  • mediacjami pomiędzy stronami. 

 

Ponadto na każdym etapie współpracy nasz adwokat od separacji sądowej udziela konsultacji prawnych, odpowiada na pytania oraz tłumaczy niezrozumiałe kwestie. Po uzyskaniu niezbędnych informacji proponuje on najkorzystniejsze dla klienta rozwiązanie. 

 

 

Separacja - co warto o niej wiedzieć? 

 

Warto na samym początku podkreślić, że separację prawną o wiele łatwiej uzyskać niż rozwód. Dzieje się tak, gdyż przed sądem należy udowodnić zaledwie jedną przesłankę, a mianowicie: zupełny rozkład pożycia między małżonkami. Stan separacji uznać można za stan tymczasowy, po którym małżonkowie się godzą, jak i przejściowy, podczas którego jedna ze stron wniesie wniosek o rozwód. 

 

Czy warto decydować się na separację sądową? Z punktu widzenia prawa tak, gdyż niesie ona za sobą pewne konsekwencje, takie jak:

 

  • ustalenie między stronami rozdzielności majątkowej (każdy z małżonków po orzeczeniu separacji będzie samodzielnie zarządzał wydzielonym majątkiem),

  • indywidualne ponoszenie odpowiedzialności za zaciągnięte zobowiązania,

  • odsunięcie od dziedziczenia małżonka,

  • zamieszczenie w akcie małżeństwa informacji o separacji. 

 

W razie jakichkolwiek pytań nasza kancelaria zachęca do kontaktu. Reprezentujący nas adwokat od separacji prawnej podczas konsultacji rozwieje wszelkie wątpliwości oraz przeprowadzi Państwa przez wszystkie etapy postępowania. 
 

Oferta:

Alimenty Lublin

Rozwód Lublin

Podział Majątku

Prawo Pracy

Adam Załęski

 

Kancelaria Adwokacka

Adres:

 

ul. Chopina 14

 

20-023 Lublin

 

woj. lubelskie

Oferta

Specjalizacje

Specjalizacje

Umów się na spotkanie

 

Kancelaria Adwokacka w Lublinie dołoży wszelkich starań, aby pozytywnie doprowadzić Państwa sprawę do sukcesu